Türkiye Basketbol Federasyonu: Eurocup ile ilişkilerimizi gözden geçireceğiz

 Türkiye Basketbol Federasyonu: Eurocup ile ilişkilerimizi gözden geçireceğiz
Okunuyor Türkiye Basketbol Federasyonu: Eurocup ile ilişkilerimizi gözden geçireceğiz
AA

Türk Telekom, İspanya’nın Las Palmas kentinde EuroCup finalinde Gran Canaria ile karşı karşıya geldi. Gran Canaria Arena’da oynanan karşılaşmada İspanyol takımına 71-67 yenilen Türk Telekom, organizasyonu ikinci bitirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Türk Telekom’un 7Days Avrupa Kupası (EuroCup) finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria ile oynadığı karşılaşma öncesinde yaşadığı olaylara tepki gösterdi.

“Erdem Can’ın yaralanmasıyla sonuçlanan rezil olay, Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bizleri derinden üzmüştür”

TBF’den yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“7Days Eurocup finalinde mücadele eden temsilcimiz Türk Telekom, İspanya’nın Gran Canaria ekibiyle karşılaşmış ve organizasyonu da ikinci sırada tamamlamıştır. Bu müsabaka öncesinde temsilcimiz Türk Telekom’un antrenman yaptığı salon yolunda başantrenör Erdem Can’ın yaralanmasıyla sonuçlanan rezil olay, Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bizleri derinden üzmüştür. Benzeri görülmemiş bu şok edici olay ve saha içinde uygulanan çifte standarda rağmen ekibimiz Türk Telekom, sonuçtan bağımsız olarak parkede ortaya koymuş olduğu performansla tüm Türkiye’yi gururlandırmıştır.”

“Türk Telekom’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Temsilcimiz Türk Telekom’un, final müsabakası gibi şampiyonun belirleneceği önemli bir karşılaşma öncesi, esnası ve sonrasında yaşamış olduğu korkunç olaylar, Türkiye Basketbol Federasyonu ve kulüplerimizin, EuroCup organizasyonu ile olan ilişkilerini bir kez daha gözden geçirme noktasına gelmesine yol açmıştır. Saha dışında yaşanan bu spor ahlakından uzak olay nedeniyle temsilcimiz Türk Telekom’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaşanan bu olayın takipçisi olacağımızı da tüm kamuoyuna duyuruyoruz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın