“Meteorolojiden Alarm: Ülke Genelinde Yağış ve Soğuma Bekleniyor!”

 “Meteorolojiden Alarm: Ülke Genelinde Yağış ve Soğuma Bekleniyor!”
Okunuyor “Meteorolojiden Alarm: Ülke Genelinde Yağış ve Soğuma Bekleniyor!”

Meteoroloji’nin son dakika uyarısına göre, ülke genelinde yaşanan yaz havası kısa sürecek gibi görünüyor. Bugün 6 şehir için sarı kodlu uyarı verildi. Yarın ise İstanbul dahil olmak üzere birçok kentte alarm durumu olabilir. Yaklaşık 3 gün boyunca devam edecek sağanak yağışlar ve gök gürültüsü ile birlikte sıcaklıklar 9 derece kadar düşebilir. İşte tüm yurdu etkisi altına alacak olan hava durumu detayları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, bugün batı bölgelerin çok bulutlu, Marmara’nın batısı ve Ege kıyılarının yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde çığ riski devam ediyor.

Sıcaklıkların doğu bölgelerde 1-3 derece artması beklenirken, diğer bölgelerde belirgin bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden eseceği, güneydoğu kesimlerinde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara’nın batısı, Ege kıyıları ve Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli rüzgarlar (40-70 km/saat) etkili olabilir.

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yarın için uyarıda bulunarak, “Marmara’dan yağışlar gelmesi bekleniyor. Yağışlarla birlikte sıcaklıklar 7-9 derece kadar düşecek. Cumartesi günü ise Ege, Marmara ve Batı Akdeniz bölgelerinde oluşabilecek gök gürültülü sağanak yağışlar risk oluşturabilir” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun