ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…

 ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…
Okunuyor ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…

ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ?

Business Channel Türk TV‘de yayınlanan NESRİN İÇLİ ile PERSPEKTİF programına DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL konuk oldu.

Doç. Dr. Ozan Ali Erdal,

📍 Serebral Palsi nedir?

📍 Çocuklarda düztabanlık tedavi gerektirir mi?

📍 Çocuklar spora ne zaman başlamalı?

#ortopedi #serebralpalsi #spor

 

Instagram: @businesschannelturk

Instagram: @businesschannelturkdergi

YouTube: Business Channel Türk

 

BUSINESS CHANNEL HAKKINDA

İngiltere menşeili Business Channel TV nin TÜRKİYE temsilcisi olan BUSINESS CHANNEL TÜRK TV, 2012 yılından itibaren iş dünyası odaklı Dijital bir TV kanalıdır. Yayınlarına İstanbul Florya stüdyolarında devam etmektir. Açıldığı günden bugüne yaklaşık olarak 50 bin iş insanı ve firmaya içerik hizmeti vermiştir. Hali hazırda bulunan YouTube kanalında 20 bini aşkın içerik yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de gerçekleştirilen tüm fuar organizasyonlarının stand çekimi ve röportajlarını gerçekleştirdiği “FUAR TV” adı altında dijital platformunda sahibidir.

Türkiye’de Televizyon yayıncılığına yeni bir anlayış getiren Business Channel, RTÜK tarafından lisanslandırılmış olup yayınlarına Dijital olarak devam etmiştir. Günümüzde artan içerik üretme anlayışı ve gelişen internet ve reklamcılık dünyası Business Channel’ ın kurulduğu yıllarda henüz piyasaya günümüzdeki kadar hakim değildi. Business Channel’ın amacı iş dünyasına yeni başlamış, henüz dijital mecralarda yerini insanlarında kendisi gösterebilmesi işinin büyütmesini amaç edinmiştir. Kanal aynı zamanda kendi yayınları ve başka mecralar içinde hali hazırda bulunan stüdyo ve prodüksiyon ekibi ile diğer kanallar ve internet siteleri için de içerikler üretmektedir.

Kanalın en uzun süredir devam eden programı Nesrin İÇLİ’ nin sunduğu “PERSPEKTİF” programıdır. TV de aynı zamanda imtiyaz sahibi ve yöneticisi Sertan KIRÇO’nun sunduğu “VİZYON” programı ve Gülben AKGÜL’ ün sunduğu “İŞİBİLEN” programı yayınlarına devam etmektedir.
Kanal yayıncılık çatısı altında bir yıldır Business Channel Türk, DERGİsinide yayınlanmaktadır.

Dergi yine iş insanlarının ve cemiyet hayatının birçok ünlü başarılı insanına yer vermiştir. Genel Yayın Yönetmenliğini Doğukan KAYA ve Programlar Müdürlüğünü Erbil CAVILDAK yapmaktadır. Kanal genç kadrosu ile medya sektörü için yeni başlangıçlar yapan birçok genci tecrübe aramaksızın yetiştirmiş ve istihdam sağlamıştır. Yayınlarımızı aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

https://businesschannel.com.tr/
https://www.youtube.com/c/BusinessChannelTVV
https://www.youtube.com/c/BusinessChannelT%C3%BCrkTVofficiall
https://www.instagram.com/businesschannelturk/
https://businesschanneldergi.com/

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…

 ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…
Okunuyor ÇOCUKLAR SPORA NE ZAMAN BAŞLAMALI ? DOÇ. DR. OZAN ALİ ERDAL ANLATIYOR…

 

 

Kendinizden bahseder misiniz Tabii ki ben Doçent Doktor ozaneler dal ortopedi ve travmatoloji uzmanıyım Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce uzmanlığı mı yaptı Kısa bir süre zorunlu hizmet yaptıktan sonra da Beşiktaş’ta muayenehaneye geçtim ve halen muayenehanemde çocuk ortopedicisi üzerine çalışmaktayım yakın zamanda da bir 4-5 ay önce layık görüldüm çalışmalarımı bu yönde çocuk ortopedi çok Tebrikler acaba çocuk ortopedisi 18 yaş altı tüm bireylerin kasis kereste problemleriyle ilgilenen bir branş bunun için yani temel kriterlerin bazıları hastaların %80’den fazlasının çocuk olması Avrupa’nın kabul ettiği kriterler bunlar aynı zamanda bunun üzerine akademik çalışmalar yapmış olmanız veya da Doçent ünvanı Genellikle bu konu üzerindeki çalışmanız üzerine aldığınızda ve dernek üyelikleri ile beraber referanslar sayesinde Çünkü bu ekler oluyor üyelikleri ile beraber sizin çocuk ortopedisi üzerine çalıştınız veya bir çocuk ortopedi tanımlanıyor Burada tabii yetişkinlerden farklı olarak çocukların doğumsal durumlarda karşılaştığı doğar doğmaz karşılaşılan bazı deformiteleri kalça çıkıklıkları ayaklardaki çarpık ayaklar veya gelişim aşamalarında karşılaştığımız çeşitli bazı problemlerde çocuk ortopedisini ilgi alanına giriyor Dolayısıyla sadece yetişkinde yani karşılaştığımız travma ve yetişkinlerin aşını aldığı durumlar dışında Genetik bozukluklar doğumsal problemler gelişimsel sıkıntılar ve bunların hepsi de yine çocuk ortopedisini ilgi alanında çok güzel çocuklarda düz tabanlık tedavi gerektirir mi acaba temelde Düz tabanlı en sık olarak ilk zamanlarda yürüme çağının başlarında görüyoruz yani aileler bize çocuğun düz taban şikayetiyle geliyorlar çoğunlukla Bu çocukların %90’ı herhangi bir tedavi gerektirmezler nedir bunlar esnek düz tabanlık dediğimiz bir Hadise var daha henüz ayak yapısı gelişmeden önce yaklaşık olarak 4 yaşından önce çocukların çoğunda ayaktaki bağların ve kasların gelişmediği için ilk ayaklarıyla yük verdikleri zaman bir düz taban görünümü gözükür yüklenmediklerinde ise ayağın güzel bir kabisi vardır veya parmak ucuna çıktıklarında kavis oluşur Bu esnektüs tabanlıktı ve genellikle fizyolojik olarak adlandırıyoruz bireysiz daha yüzde onluk grup var ki bunlar doğumsal bazı problemlerden kaynaklanıyor bunlara erkenden tedavi ilk önce tabanlık bazen bazen de erkenden cerrahi veya alçılığımı tedavileri yaptığımız oluyor esnektüs tabanlık dediğimiz o fizyolojik kısmında bir %10 kadarı genellikle %20 kadarı genellikle yaygın bağ esnekliğine bağlı olabiliyor arka planda Aşil tendon da kısalıklar ve benzeri oluyor Eğer bunlar da beraberinde varsa 4 yaş sonrasında bazen germe bazı ufak tefek egzersizler Nadiren de olsa tabanlı kullanımı gerekiyor ama parantez içinde söylemek lazım nadiren o %90 normal gelişim aşamalarında gördüğünüz düz tabanlık yapısının çok nadirdir tabanlık ihtiyacı temel olarak söylemek gerekirse herhangi bir tedaviye ihtiyacı yoktur.

 

ÇOK DAHA FAZLASI BUSINESS CHANNEL’DA…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın