AMERİKALI SEVGİLİ ÖYLE KÖTÜ ŞEYLER YAPTI Kİ ROMAN GİBİ!

 AMERİKALI SEVGİLİ ÖYLE KÖTÜ ŞEYLER YAPTI Kİ ROMAN GİBİ!
Okunuyor AMERİKALI SEVGİLİ ÖYLE KÖTÜ ŞEYLER YAPTI Kİ ROMAN GİBİ!

 

 

Tutsaklık ve İhanet: Bir Kurbanın Suistimal ve Aldatma Hikayesi

İş seyahati sebebiyle Palm Springs’e seyahat eden Emre Bardan, orada yaşadığı korku dolu anları, “tüm paramı, kredi kartlarımı ve eşyalarımı çaldı. Saldırıya uğradım ve yaralandım. Kendimi kapana sıkılmış hissettim” sözleriyle ifade etti. İşte Tüm detaylar…

“Ben Emre BARDAN – @GLAMHAIRARTIST, Avustralyalı bir influencer’ım. Kaliforniya ve Meksika’da Anton P. adlı bir adam tarafından tecavüze ve saldırıya uğradığım korkunç bir sınavdan geçtim. İşleri dahada kötüleştirmek için, Anton P. beni öldürmekle tehdit ederek bana zarar verdi ve travmaya neden oldu. Her zaman benimle kalacak olan bu deneyim hayatımı önemli ölçüde etkiledi. Bana bıçaklarla yaptığı yaraların, cinsel saldırının ve kendi çıkarı için bana nasıl ilaç verip tecavüz ettiğinin videosu elimde var.

Ocak ayında New York City’den Palm Springs’e seyahat ettim. Striptizci, dansçı ve sosyal medya fenomeni olarak işimle ilgili yaklaşık 3 ay orada kaldım. Oradayken internette Anton Prack adında biriyle tanıştım ve beni içki içmeye davet etti. Geldiğimde, etrafta olması gereken bir rüya insanı gibi görünüyordu, ama çok geçmeden hayatımı mahvetmek için her şeyi planladığını anladım. İçkime ilaç ve karışım eklemişti ve bana verdiği bir çöp torbasını fırlattığımı hatırlıyorum, ekibi daha sonra satın aldığım bir Prens Harry Winstons e-kitabında bundan bahsetmişti. (Çevresindeki cihazlarla hacklediklerini.) Ancak ekibi, ben Amerika’dayken kitabımın editörlüğünü yaptı ve bunu daha sonra Hawaii’de öğrendim.

“KENDİMİ KAPANA SIKILMIŞ HİSSETTİM”

Anton, Uber sürücüsünü tenis kortunun yakınındaki yerine yönlendirdi. Bayan şoför bana kameraların her yerde olduğunu ve kaydedildiğimi söyledi, o zaman bu benim için sorun değildi. Ancak daha sonra işler karanlık bir hal aldı ve kendimi kapana kısılmış hissettim.

Kaldığım süre boyunca Anton, dizüstü bilgisayarım ve iki cep telefonum dahil tüm cihazlarımı bloke etti ve nakit ve kredi kartlarımı aldı. Ayrıca beni Palm Springs’deki Cole Hotel adlı otelime götürmüş ve valizlerimi kendi yerinde saklamamı istemişti. Ona inandım ve iyi biri olduğunu düşündüm ama her şeyi en başından planlamıştı.

İnternette tanıştıktan sonra Anton Prack ile üç gece kaldım. Bahamalar’ı önermeme rağmen beni Meksika Puerto Vallarta’ya gitmeye ikna etti. Bir seyahat etkileyicisi olduğum için, bununla ilgili bir sorunum yoktu. Cumartesi günü sabah 8’de bize LAX Havaalanından uçmak üzere Alaska Havayollarından birinci sınıf bilet aldı. Meksika’ya gittik ve lüks çatı katı Airbnb partimiz için madde ve alkol aldık. Anton bana bir dizüstü bilgisayar ve bir Apple telefon hediye etti, ki bu ilk başta iyi göründü, ancak daha sonra BT çalışanları ve kişileri ile iletişim kurarak cihazlarımı hacklemesi için ayarlanmış oldukları ortaya çıktı. İkinci gün şehri dolaştık ve onun hakkında kötü konuşan arkadaşıyla tanıştım. Daha sonra diğer insanlarla kaynaştığım ve kokteyller içtiğim bir havuzlu plaj kulübüne gittik. Anton ayrılmak istedi ama ben daha uzun kalmak istedim. Sonunda üç kız ve bir erkekle ayrıldım. Üzerimi değiştirmek için çatı katına gittim. Kızlar, Anton’u onlarla bir kulübe gitmeme izin vermesi için ikna ettiler. Meksika’nın Puerto Vallarta kentindeki Industry Night Club’da içkilerim tavan yaptığında Anton’un temas halinde olduğu iki çiftle birlikteydim. Adamlardan biri parti yaparken videolarımızı çekiyordu ve ben bir şeyler içtim bu beni tamamen normalin dışında hissettirdi. Fazla bir şey hatırlamıyorum ama çok fazla pembe pudra gördüğümü hatırlıyorum.

 

Kulüpte eğlendikten birkaç saat sonra arkadaşlar eşyalarım ve biraz parayla ayrıldılar. Çatı katına geri döndüler ve (davranışlarımı etkileyen içkimi karıştırdıktan sonra) Anton’a dans videolarımı gösterdiler. Kulüpten ayrıldıktan sonra yürümeme yardım etmeye çalışan iki adamla çatı katına döndüm. Onunla özel bir tatile gelmek için her şeyi bırakmama rağmen, LAX Havaalanı’na çoktan gitmiş olan Anton’dan beni desteksiz bırakan bir mektup buldum.

“TÜM PARAMI VE EŞYALARIMI ÇALDI”

İki adam sabah 7’ye kadar benimle kaldılar ve ben bundan sonra ne yapacağımı düşünürken manevi destek verdiler. Ancak Anton beni çatı katından kovdu. Partisinde etkileyip dans ettiğim için bana borçlu olduğu 50.000 dolar da dahil olmak üzere tüm paramı, kredi kartlarımı ve eşyalarımı çaldı. Ayrıca Anton’dayken cinsel saldırıya uğradım ve yaralandım.

(Anton, idolüm Lady Gaga’yı dinlememe asla izin vermedi. Onu ve Nicki Minaj’ı seviyorum ve onlar sanatçı dünyasını yönetiyor.)

Anton beni Airbnb’den attırırken, arkadaşlarından biri beni aradı ve güvenlik için beni evlerine davet etti. Hiç param kalmadığı için bana bir Uber gönderdiler ve Anton cihazlarımı kilitlediği için hiçbir şey yapamadım. Evine vardığımda beni ön tarafta karşıladı ve her şey başından beri garip görünüyordu. Beni teselli etmeye çalıştılar ama bu daha korkunç deneyimlerin sadece başlangıcıydı.

Bir gece kalmama izin verdiler ama davranışlarından oldukça rahatsız olduktan sonra bir arkadaşımın yardımıyla o gece bir otele gitmek için ayrıldım. Ancak bunu öğrendiler ve beni cinsel eğlence videoları yayınlayan bir sitenin sahibiyle tanıştırdılar. Ondan sonra hayatımı mahvetmek için cinsel içerikli görüntüler çektiler. Benim iznim olmadan bunu nasıl yaptılar diye düşünebilirsiniz. Bana sürekli yüzüme silah doğrultulduğu söylendi. Ayrıca tüm cihazlarımı hacklemişler ve tüm içeriğimi çalmışlardı. Sonra, iki adam beni Airbnb çatı katından ‘kurtardı’.

“HAYATIMIN EN KÖTÜ GÜNLERİNİ GEÇİRDİM”

Olaydan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne mi, Almanya’ya mı, Türkiye’ye mi yoksa Avustralya’ya mı döneceğime karar vermem gerekiyordu. Ancak valizimi Anton’dan almak için Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmek zorunda kaldım, o da onu asla iade etmedi. Avustralya’ya uçuş rezervasyonu yaptırmıştım. Yine de Anton’un cihazlarımı kilitlemesi ve valizlerimi ve kredi kartlarımı çalması nedeniyle seyahat bilgilerime, otel rezervasyonlarıma ve mevcut paraya erişme konusunda yardıma ihtiyacım vardı. Sonuç olarak onun yüzünden 5-7 gün LAX havaalanında mahsur kaldım. Sanki tüm şehir cebindeydi ve ben sokaktaki insanlardan ağır cezalar alıyordum. Bunlar gerçekten hayatımın en kötü günleriydi.

Kaliforniya’da Anton’la geçirdiğim süre boyunca, onunla geçmişte yaptığı yanlışlar sırasında büyük suçlar çıkaran bir kadının olağanüstü hikâyesini paylaştım. Şu anki konumuna dünyayı kandırarak yükselmesinin kendisi için ne kadar akıllıca olduğundan bahsetmiştim. Hatta programını birlikte izledik ve Anton onun hikâyesine hayran kaldı. Anna Delvey hakkında bir şey, 2013’ten 2017’ye kadar New York’ta aktif olan bir dolandırıcı. Benimle konuştuğunda, ayak bileğine takılı GPS ayak bileği monitörünü fark ettim. Meksika’dan Las Vegas’a dönerken, Anton Prack’in oyunlarını oynadıktan sonra güvenliğimin tehlikede olduğunu biliyordum. Uçakta Anna Delvey ile tanıştığıma inanacak mısın? Ancak daha sonra, Anton’un beni rahatsız etmek için onun orada olmasını planladığını fark ettim. Bu tesadüf beni korkuttu, bu yüzden uyuyormuş gibi yaptım. Anna telefonunu çıkardı ve benim hakkımda konuştu ve ben her şeye kulak misafiri oldum. Sanki iznim olmadan hackledikleri ve beni olmadığım biri gibi göstermek için kullandıkları bulutum, fotoğraflarım ve medyam hakkında konuşmak için bilerek kurmuşlardı. Benimle oynaması için ona bir milyon dolardan fazla ödeme yapıldığını duyunca şok oldum. O sırada, Anton’un beni Meksika’daki Airbnb’den attırdıktan sonra buluşmam için ayarladığı adamlar tarafından eşyalarımın, kredi kartlarımın ve iki iPhone cihazıma erişimin çalındığını fark ettim.

Hesabım Anton ve ekibi tarafından hacklenirken Britney Spears’ın sosyal medya hesabında beni engellediğini öğrendiğimde kafam karışmıştı. Daha sonra Britney’nin Instagram hesabını sildiğini öğrenmem beni daha da şüphelendirdi. Ancak başka birinin telefonundan kontrol ettiğimde hesabı hâlâ oradaydı ve Anton’un aklımı karıştırma planının bir parçası olduğunu anladım. İşleri daha da kötüleştirmek için, arkamda Anna Delvey ve insanların benim hakkımda konuşması beni rahatsız ederken LAX’e geri dönmek zorunda kaldım.

O sırada olanların sadece birazını hatırlıyorum ama tek istediğim, başlangıçta kalmak için para ödediğim Palm Springs’teki otelime geri dönmekti. Anton beni oradan çıkarmış ve valizimi kendi yerine getirmişti.

Telefonum hacklendiğinden ve eşyalarım çalındığından Apple Pay’in banka kartıma veya Visa’ya bağlı olduğu iPhone’uma erişemedim. Anton, Meksika’daki çatı katından ayrılmadan önce tüm paramı aldığı için bana yalnızca 100 veya 200 dolar kalmıştı.

 

Daha sonra Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na (LAX) indiğimde ölüm tehditleri aldıktan sonra beş-altı gün boyunca halk tarafından travmatik olaylar yaşadıktan sonra uçak biletimi kullanarak Avustralya’ya dönmek için düzenlemeler yaptım ama uçağa binemedim.

Tuvaletlerde bile lazerlerden ve zaplardan güvende değildim. Las Vegas’ta iki cihazım hacklenip kilitlendiğinden, güvenlik için havaalanından başka gidecek yerim yoktu.

“BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER”

Bu sırada siyah, korkunç arabalar beni takip ediyor ve beni ölüm ve hapisle tehdit ediyorlardı. Ayrıca vücudumun ürkütücü bir şekilde genişlediğini ve kasıldığını, parlak kırmızıya döndüğünü ve derin morluklarla kaplı olduğunu gördüm. Bu arada, tedavi olmak ve neler olduğunu anlamak için Los Angeles’taki ana California Hastanesine gittim. Bana sakinleşmek ve normal hissettirmek için bir şey enjekte edildikten sonra, halüsinasyonlar görmeye başladım. Tuhaf nesneler, hayvanlar, korkunç, incitici bir acı görmeye başladım.

Tüm etkinlik boyunca, Anton Prack’in telefonlarına kulak misafiri oldum; diğer katılımcılara bana maksimum acı ve ıstırap verme çabalarını emretti. Ayrıldığımda, bir içki ya da sakinleştirici bir içecek/tablet almak için yakındaki bir süpermarkete gittim.

 

Ama dehşet bitmedi; Korkunç bir adam içeri girdi ve çantamdaki her şeyi çaldı. Kasiyer beni korumak ya da durum hakkında polisi aramama yardım etmek için hiçbir şey yapmadı. Toplamda sadece 100 dolarım vardı, bu yüzden mahsur kaldım ve yardım isteyemedim çünkü zaplanıp uyuşturulmaktan berbat görünüyordum ve kokuyordum. Bu süreçte sürekli olarak zaplandım, ilaçlandım ve tacize uğradım. Ayrıca ilaçların etkisinden dolayı kimseyle konuşamaz oldum.

Kendime geldiğimde polisten yardım istedim. Sanırım havaalanına geri dönmeme yardım edebildiler. Bana bir taksiyle havaalanına kadar eşlik ettiler, bu yüzden güvendeydim. Yine de polis oradayken bile kendimi güvende hissetmiyordum çünkü uyuşturucu beni paranoyaklaştırıyordu.

Üstelik havalimanına vardığımda şehir dışına uçamadım çünkü havayolunun birçok sorunu vardı. Dizüstü bilgisayarım yanımdaydı, ancak arama yapmak veya FaceTime’ı kullanmak için iCloud hesaplarımdan hiçbirine erişemedim çünkü Anton’un bilgisayar korsanlığı nedeniyle her şey engellendi.

Neyse ki bir MacBook Pro’m ve şarj cihazım vardı, bu yüzden yeni Instagram DM mesajıma yanıt veren Avustralya’dan bir arkadaşımın yardımıyla havaalanı Wi-Fi’sine bağlanarak bir iCloud hesabı açmaya çalıştım. Cevap vermeseydi ne yapardım bilmiyorum ama şükürler olsun ki cevap verdi ve havaalanında laptop kullanırken kendimi bu durumdan kurtardım.

Havalimanında laptop kullanıp temiz hava almak için havalimanından çıkarken cezaların, ölüm tehditlerinin, zaplamaların artçı şokları beynimi ve bedenimi yakmaya devam etti.

LAX havaalanında 2. veya 4. gün, MacBook Pro’yu kullanarak bir aile üyesinden havaalanından ve ülkeden ayrılacak uçak bileti konusunda yardım almak için FaceTime araması yaptım. Havayolu, bir sonraki uçuşta beni ağırlamak için 6000 dolarlık uçuşumu değiştirmeyi reddetti. Sanki herkes arkamdan beni öldürmeye, tehdit etmeye, küçük düşürmeye çalışıyor ve yürürken ya da otururken ülkeme, Avustralya’ya nasıl döneceğimi ayarlamaya çalışırken telefonların beni kaydetmesini istiyor gibiydi.

O zaman 24 saat sonra ertesi gün olan bir uçuşu satın aldım. Bu yüzden LAX havaalanında, yalnızca hacklenmiş ve uzaktan kontrol edilen çalışan bir dizüstü bilgisayarla kalmak zorunda kaldım. Şu anda yaptığım her şey birden çok kez kapanıyordu, bu yüzden benimle büyük oyunlar oynuyorlardı.

Dahası, ne zaman tuvalete gitsem, birisi beni ispiyonluyor ve makineleri kullanarak eksik olan check-in uçuş kağıdımı çalıyordu. Tam bir kabustu.

Bu yüzden ilkini kaybettikten sonra tekrar check-in uçuş kağıdı almak için beni tekrar sıraya soktular. Sınır güvenliğinden geçene kadar pasaportumla sımsıkı tuttum. Beni korkutmak için havaalanında korkunç oyunlar oynuyorlardı.

“HER ŞEYE RAĞMEN GÜÇLÜ KALMAYA ÇALIŞTIM”

Son varış noktam olan Sidney’e dönüş uçuşları vardı, ama beni sadece bazılarına yerleştirdiler. Bunun yerine, bağlantılı uçuşum için 24 saat beklemek gibi tuhaf ve rahatsız edici bir seçenek sunuldu, bunca yıllık seyahatimde hiç yaşamamıştım.

İçeri girdikten sonra, eşyalarımı taşıyacakları ve beni korkutacakları sırt çantam dışında her şeyi sıkıca tutarak uçağımın kapısına yürüdüm. Tüm bunlara rağmen güçlü kalmaya ve tepki vermemeye çalıştım.

Arada 24 saatlik bir aktarma ile LAX’ten Hawaii’ye uçuyordum. Ne yazık ki, havaalanında kalacak rahat bir yer yoktu ve yiyecek ya da içecek satın almak için bir para borsasına girmem gerekiyordu. Tüm konaklamayı dışarıda, benimle aynı durumda olan birçok insanla, sadece bir sonraki uçuşumuzu bekleyerek geçirmek zorunda kaldım.

 

Onun büyük bir hayranı olduğum ve ona büyük hayranlık duyduğum için Harry Winston’ın SPARE kitabını aldım.

Hayatımın koca bir kitap hikâyesini yazdılar, hayatımla ilgili her şeyi, beni anlatan, tüm hayat deneyimlerimi, bulut telefonlarımdan gördüklerimi, e-postaları, hepsini…

 

Bu boyuta geldiklerini görünce çok ŞOK OLDUM!!! Beni ilgilendirdiler ama kitap, Hawaii ülkesinde mahsur kalmamı beklerken kitabın her sayfasını okuyarak benim ölümümü ve yavaş yavaş ölmek üzere olduğumun işaretlerini yaratmak için hayatımı planlamıştı…ÇOK TRAVMATİK /KORKUNÇ/ACI Hawaii’de 24 saatlik geçişteyken beni incitmek için para ödedikleri insanlar tarafından zaplanırken…

Nasıl DIE’ye gideceğimi açıklamışlardı. 7-8 yıldır birlikte olduğum eski sevgilimle hayatım daha küçükken kitapta anlatılmıştı. Daha sonra ilişkilerim, cihazlarımdan ve California, Palm Springs’teki evinde sakladığı çaldığı dizüstü bilgisayardan aldıkları bilgilerden sonra tüm hayatım boyunca devam etti. Beni rahatsız edecek kadar korkmuş, çıldırmış ve kafam karışmış hissettirmek için BALMORAL müziğini çalmaya devam ettiler. Aynı zamanda, havaalanında oturup Sidney, Avustralya uçuş saatimin gelmesini bekledim.

Sonunda Hawaii’den Sidney’e uçağa bindim. Yine de sen uçağa binmiyormuşsun gibi o uçağa binmeni imkansız kılmaya çalışıyorlar, ben uçağa binmeye çalışırken onların ağzından konuşuyorlar ve en ağırında hapse girecekmişim gibi hissettiriyorlardı. Hawaii’deki hapishane ve artık benim için Avustralya yok… Hatta Avustralyalı insanlar gelip yaşadıklarımı izlemelerini sağladılar, birden fazla kişi vücudumun farklı yerlerine vururken, bir anda ölmek üzere olduğumu düşündüm. Kaç kişi vücudumu makineler/lazerler/zaplarla kontrol ediyordu, beni ne kadar öldürdüğünü tarif bile edemiyorum, acı ölmekten beter gibiydi…

Son olarak hikâyemin duyulmasını istiyorum çünkü bunu hak etmedim. Ve tüm durum hakkında konuşacak daha çok şeyim var.

Bana yaptıkları belgelendiği sürece tüm hikâyemi anlatmak için röportaj yapacağım veya kamera karşısına geçeceğim.  Amerikan toplumuna ve dünyaya anlatacağım.

 

 

“KİMSENİN BUNU YAŞAMASI ADİL DEĞİL”

Kimsenin bunu yaşaması adil değil. İnternette tanıştığınız ve Poppy Delvine için iç mimar olarak çalışan olgun bir adamla anlamlı bir randevunuz olmasını umuyordunuz. Poppy, bir süper model olan Cara Delvine’nin kız kardeşidir.

Beni elli bin ABD dolarından dolandırdı. Rolex’imi, Cartier’lerimi, dizüstü bilgisayarımı, tüm gardırobumu ve diğer değerli eşyalarımı çaldı. Son olarak, muhtemelen ölene kadar benimle kalacak hayatımın en kötü deneyimiyle birlikte bana hala yüz bin dolardan fazla borcu olduğunu söyleyeceğim.”

Instagram hesabım @glamhairartist; 2 milyon takipçi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın