“MÜZİĞİ HOBİ OLARAK YAPIYOR”

 “MÜZİĞİ HOBİ OLARAK YAPIYOR”
Okunuyor “MÜZİĞİ HOBİ OLARAK YAPIYOR”

Pelin  Elitez 6 Şubat 1980 tarihinde   İstanbul’un   Samatya  semtinde doğdu. Müzik, annesi ,babası ve ağabeyinin güzel sesleri ile çok küçük yaşlarda hayatına girmişti. Fakat kendisinin de söyleyebiliyor olduğunu keşfetmesi   ilkokul 3.sınıfta öğretmeninin “Evlerinin Onu Boyalı Direk” ile “Hiçbir şeyde Gözüm Yok” şarkılarını söyletmesi ile başladı. Bundan sonra tüm öğrenim hayatında kürsüde ve sınıfta sürekli şarkı söyletilen kız oluverdi. Liseyi Ticaret Lisesinde okuduğu  için  iş hayatına bu sebep ile erken atıldı. İş hayatını üniversite hayatına tercih ederek çok küçük yaşlarda çalışma hayatına atıldı. 18 yaşında çok uluslu bir tütün şirketinde 10 yıla yakın Satın alma ve Satış departmanlarında çalıştı. Aynı zamanda ek iş olarak birçok reklam filminde ve bir klipte rol aldı. Müzik yine hayatında vardı fakat hep olduğu gibi işinden arta kalan zamanlarda sadece hobi olarak…

2005 yılında İzmir’e yerleşti ve burada da  çalışma hayatına devam ederek önce yerel bir gazetede daha sonra ulusal bir gazete olan Hürriyet gazetesinde yıllarca yöneticilik yaptı.

2010 yılında İzmir’de müzik eğitmeni arkadaşı Yalçın Öz tüfekçi ile evde eğlence olsun diye Orhan Gencebay ve Sibel Can’ın daha önce düet yapmış oldukları ‘Kadere bak ‘ şarkısını amatör bir kayıt ile internete yüklemeleri ile aniden ufak çaplıda olsa kendisi için bir hayran kitlesi oluştu.

Müzikle ilgili yarı profesyonel adımlarını işine de devam ederek gelen teklifler neticesinde sadece hafta sonları extra ve galalar yaparak atmış oldu.

Müziğe amatör olarak da olsa verdiği değeri İzmirli solistler ve Müzisyenler için hem kaynaşmaları hem de keyfi sahne  aldıkları , eğlenceli geçen bir çok  konsept müzik gecelerini yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirdi.

2012 Eylül ayında Müzisyen Ufuk Yıldırım ile evlendi. 2016 Aralık ayında boşanan çiftin Şu an 6 yaşında Armin isminde bir kız çocuğu var.

2015 yılında Ufuk Yıldırım Prodüktörlüğünde ,Hakan Altun, Deniz Seki, Ercan Saatçi, Yıldız Tilbe gibi duayen isimlerin de söz ve besteleri ile destek verdiği birbirinden usta müzisyenin eşlik ettiği 6 +1 remix albüm çıkardı. Albümde Hakan Altun ve Ufuk Yıldırım ile düeti de bulunmaktadır.

Bu albümde 3 şarkısına klip çeken sanatçı, İzmir’de bulunan tamamı gönüllü üyelerden oluşan Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği’nin desteği ve yardımı ile  işaret dilini kliplerinde kendisi uygulayarak dünyada bir ilki gerçekleştirmiş ve birçok program ,haber ve müzik kanallarında işaret dili uzmanlarının kullanımına öncülük etmiştir.

2019 yılında söz ve bestesi Mert Kayıkçıoğlu’na ait “Alaçatı, Çeşme(Mu Kıtası) single ı da şu anda tüm dijital platformlarda bulunmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın